Impro šola

Oseben pristop, profesionalno delo in super zabava.

Oseben pristop, profesionalno delo in super zabava.

Na novo ponujamo raznolik program treh različnih delavnic improvizacije. In sicer klasične impro-gledališko usmerjene delavnice, kot smo jih izvajali do sedaj. Poleg tega po razpisujemo še negledališko psihološko-improvizacijsko delavnico, ki je namenjena veščinam za vsakdanje življenje.

Vse tri delavnice vsebujejo 13 srečanj po 1 uro in 50 minut ur učenja različnih tehnik gledališke improvizacije. Začnemo v drugem tednu februarja 2025.

Termini za začetni tečaj improvizacije:

– torek, 19.30 – 21.20 (Lokacija: Celovška cesta 150)

– četrtek, 17.30 – 19.20 (Lokacija: Vošnjakova ulica 5)

Psihološko-improvizacijska delavnica  improvizacije:

– sreda, 17.30 – 19.20 (Lokacija: Vošnjakova ulica 5)

LOKACIJI: IGLU impro šola, Vošnjakova ulica 5, 1000 Ljubljana in Celovška cesta 150, 1000 Ljubljana

 

Personal approach, professional attitude and great fun. The First semester of IGLU impro school contains almost 20 hours of learning various techniques of theater improvisation. This workshop is suitable for anyone who wants to learn complete spontaneity in various life situations, get rid of fear of public speaking and stage fright, or who wants to become an improviser and perform on impro stages.

It includes working with tools that encourage cooperation and create a safe environment within the group. We’ll be using  exercises on the topic of spontaneity, storytelling (story structure, storytelling and the basics of improvisation through storytelling), use of space, work on characters and a better understanding of relationships.

Since we are confident in what we do, first meeting is free of charge.

We’ll meet once a week for 13 weeks starting on second week of February 2025. 

Please contact us via email to get all the information. 

LOCATION: Celovška cesta 150, 1000 Ljubljana

Improvizacijsko gledališče Ljubljana predstavlja: 4. ZIŠ – zimska impro šola Na intenzivnem vikendu improvizacije vas bodo učitelji IGLU impro šole popeljali skozi tematsko pester program. ZIŠ je namenjen vsem, ki si želite bolj poglobljenega učenja gledališke improvizacije. Zaradi narave improvizacije in razdelitve po izkušenosti, predznanje ni potrebno. Skozi raznolike delavnice z različnimi mentorji, bomo naredili širši pregled znanja, se družili in se dodobra povezali. Nor vikend učenja in druženja bo potekal v domu Sodalitas v Tinjah na avstrijskem Koroškem. V ceno so vključene vse delavnice, prenočišče in vsi obroki. Šola je namenjena polnoletnim (18+). Termin: 7. 2. 2025 – 9. 2. 2025 (začnemo v petek ob 17.00h, končamo v nedeljo zvečer) Ves program bo potekal v slovenskem jeziku.
OPISI DELAVNIC:
 
Peter Frankl: Sprejmi in uporabi  – nadaljevanje
Na tej delavnici bomo raziskovali osnovna načela improvizacije v spodbudnem okolju. Naučili se bomo sprejemati nepričakovano ter spretno nadgrajevati ideje. Odkrivali bomo trenutke, v katerih bo cenjena vsaka zamisel, in izpopolnjevali svoje sposobnosti prilagajanja. Na koncu bomo gradili prizore, v katerih bomo s pomočjo aktivnega poslušanja obogatili skupno uprizarjanje in pripovedovanje zgodb.

Juš Milčinski: Glasba in drugi zvoki v impro prizorih Tema delavnice bo povezava glasbe in improvizacije, a brez skrbi – nikomur ne bo potrebno peti! Raziskovali bomo, kako glasbena in druge zvočne podlage vplivajo na impro prizor. Predvsem bomo poslušali in skušali glasbo vplesti v prizor kot enakovredno improvizatorko.

Vid Sodnik: Status ali kako premakniti prizor naprej Pozornost na statuse vam bo pomagala bolje razumeti situacijo, da boste čim manjkrat v prizoru obtičali. Improvizirani prizori temeljijo na odnosih med liki. Statusna dinamika prizorom doda igrivost in globlji pomen.

Delavnica vsebuje teoretični uvod, kanček video materiala in prenos v prakso.

 

Mentorji

Vid Sodnik se je z gledališko improvizacijo začel ukvarjati leta 2004. V Sloveniji je poučeval na različnih srednjih in osnovnih šolah ter vse od ustanovitve, v IGLU impro šoli. Nastopal in poučeval je po festivalih v 25 državah po celem svetu. Izvaja delavnice in izobraževanja na področju improvizacije za zaključene skupine, vodstvene kadre večjih slovenskih in tujih podjetij in je direktor IGLU impro šole.

Je soustanovitelj mednarodnega gibanja evropskih improvizatorjev OHANA in ponosni član mednarodne organizacije ITI – International Thatresports Institute. 

Juš Milčinski se z improvizacijo ukvarja od leta 1999 kot igralec, mentor in gledališki producent. Svoje znanje je kalil pri svetovno priznanih učiteljih improvizacije kot so Randy Dixon, Lee White, Stephen Sim, Jacob Banigan, Jill Farris in drugi.
Pet let je v okviru Impro lige poučeval tečaj improvizacijskega gledališča za začetnike, zadnja leta pa vodi predvsem delavnice improviziranega petja, spontanosti, kreativnosti skozi improvizacijo ter impro team building delavnice za različne kolektive.

Peter Frankl je začel z improvizacijo v šolski impro ligi, ko je bil star 14 let. Poleg IGLU impro šole, uči tudi srednješolce  in je učil v Kanadi, Nemčiji, na Madžarskem, Poljskem in Češkem. Za seboj ima več evropskih turnej in je nastopal na impro festivalih v Seattlu, Vancouvru, Edmontonu, Würzburgu, Göttingenu, Strasbourgu, Krakovu, Varšavi, Torunu, Wiesbadnu in pa v Sloveniji na Golem Odru.

Sara Šoukal gledališko improvizacijo uči od leta 2009. Veliko se posveča srednješolcem in je mentorica večih ekip, ki so osvojile naziv zmagovalcev ŠILA – Šolske impro lige, sicer pa dela z vsemi starostnimi skupinami.

Z improvizacijo se ukvarja od svojega 12. leta in je umetniška vodja KUD Impromobile, sicer pa kot performerka redno sodeluje tudi z Impro ligo, ŠILO, Pionirskim domom, Rozin Teatrom, Improvizacijskim gledališčem Ljubljana – IGLU in nastopa v Nemčiji, Švici, Belgiji in ZDA.

Žiga Regina gledališko improvizacijo uči od leta 2008 in trenutno dela na treh različnih šolah v okviru projekta ŠILA – Šolska impro liga ter v projektu Improgojnica. Redno se udeležuje mednarodnih izobraževanj doma in po različnih festivalih po Evropi. 

Po izobrazbi je profesor športne vzgoje in v svoje delo v improvizaciji vnaša gib in telo.

Poleg rednih nastopov v Sloveniji v okviru Impro lige, je nastopal tudi na festivalih v Nemčji in na Finskem.

Teodora Švet se z gledališko improvizacijo ukvarja od leta 2014, začela pa je prav z IGLU tečaji. Redno nastopa v sklopu različnih kolektivov in programov po celi Sloveniji. 

Profesionalno se ukvarja s poučevanjem improvizacije. Ker je mentorica tudi v programu Šolske impro lige, ima izkušnje s poučevanjem vseh generacij improvizatorjev. 

Je članica zasedbe IGLU+ in del vodstvene ekipe Impro lige.

Katarina Veselko je psihologinja/improvizatorka. V IGLU impro šoli poučuje tečaj improvizacije za tiste, ki jih bolj kot oder zanima osebna izkušnja, izvaja pa tudi impro delavnice za podjetja.

Je ustanovna članica ženskega impro kolektiva ImproŠke, s katerim redno nastopa. Kot coachinja, trenerka in facilitatorka podpira posameznike, ekipe in podjetja pri osebni in poslovni rasti z integriteto in pogumom. Svoje improvizacijske veščine je kalila na mnogih delavnicah z mednarodnimi mentorji, psihološka znanja pa poglablja z dodatnimi izobraževanji s področja nevrolingvističnega programiranja (NLP Coach), transakcijske analize (TA svetovalka) in psihodrame, je pa tudi edina slovenska izvajalka Daring Way, Rising Strong in Dare to Lead programov ameriške raziskovalke Brené Brown.

Iva Grobin je komunikologinja, improvizatorka in študentka Integrativne telesno usmerjene psihoterapije. 

Svojo igralsko pot je začela v klasičnem (ljubiteljskem) gledališču kot srednješolka, kasneje se je izobraževala za igro pred kamero na New York Film Academy, kjer se je leta 2011 tudi prvič srečala z improvizacijo. Leta 2016 se je pridružila izobraževanju na IGLU impro šoli, kasneje se je učila tudi od mednarodnih učiteljev kot so Matthieu Loos, Jacob Banigan, Liz Petters, Lee White, Rama Nicholas, Missie Peters, Shawn Kinley in drugi.

Opravila je izobraževanje za poučevanje improvizacije Bodigatreba in poučuje otroke ter odrasle. Je članica zasedb IGLU+ in Glumissimo ter sodeluje v Impro ligi.

Urša Strehar Benčina je gledališka pedagoginja, antropologinja in improvizatorka, ki od je že od osnovnošolskih let zapisana gledališki improvizaciji. Poučuje v Pionirskem domu – Centru za kulturo mladih, kjer vodi skupine mladih od 12. leta dalje. Vodi in izvaja tudi programe KATIS za učitelje in delavce v VIZ na temo vključevanja metode gledališke improvizacije v šolski sistem. Je vodja programa MIŠ – Mala impro šola znotraj društva za kulturo in izobraževanje IMPRO. Redno sodeluje v mednarodnih projektih sodelovanja sofinanciranih s strani Evropske unije ter vodi delavnice za različne ciljne skupine in v različnih državah (Hrvaška, Srbija, Italija, Portugalska, Romunija, Poljska, Finska, Francija, …).

Podatki:

IGLU impro šola d.o.o.; Celovška cesta 150, 1000 Ljubljana; Davčna št: SI99590581; TRR: SI56 6100 0002 7587 632, odprt pri DH d.d.